YÖNETİM KURULU

Sayın Riza İhsan Kutlusoy, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Türkiye İş Bankası A.Ş.’deki kariyerine 1988 yılında Stajyer Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Kutlusoy, 1996 yılında Sermaye Piyasaları Bölümü Müdür Yardımcısı, 1998 yılında aynı Bölümde Birim Müdürü, 2002 yılında Sermaye Piyasaları Bölümü Müdürü olarak atanmış, 2006 yılında Galata Şubesi Şube Müdürlüğüne getirilmiştir. 2008 yılında Risk Yönetimi Müdürlüğü Müdürü olarak atanan Sayın Kutlusoy, 2011 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcılığına yükseltilmiştir. Sayın Kutlusoy Mart 2016 tarihinde İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Genel Müdür olarak atanmıştır. Yönetim Kurulu Üyeliği yaptığı şirketler ise şöyledir: 2002-2006 İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (Başkan Vekili), İş Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Başkan) ve İş Portföy Yönetimi A.Ş. (Başkan Vekili), 2004-2007 İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş. (Üye), 2006-2008 Gemport Gemlik Liman Depolama İşletmeleri A.Ş. (Başkan), 2006-2011 Nemtaş Nemrut Liman İşletmeleri A.Ş. (Başkan), 2011-2013 Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (Üye), 2011-2016 Bayek Tedavi Sağlık Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş. (Başkan), 2016- Efes Varlık Yönetimi A.Ş. (Başkan), 2016 Maxis Investments Ltd. (Üye), 2017 Maxis Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş. (Başkan), 2020 SoftTech Ventures Teknoloji A.Ş. (Üye), 2021- İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Başkan).

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra Syracuse Üniversitesinde yüksek lisans ve doktora yapan Sayın Çakmakcı 1990-1997 yılları arasında bu üniversitede araştırma asistanı ve öğretim görevlisi olarak da çalışmıştır. 1999-2003 yılları arasında Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş.’de mühendis ve İş Geliştirme Müdürü olarak çalışan Sayın Çakmakcı 2003 yılında Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’nda Teknoloji Politikaları ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü olarak göreve başlamış, 2005 yılında Genel Sekreter Yardımcılığına getirilmiş ve 2009 yılında da Genel Sekreterlik görevine atanmış olup halen bu görevini sürdürmektedir. Sayın Çakmakcı 28.04.2006 tarihinde yönetim kurulu üyeliğine seçilmiş olup halen Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini sürdürmektedir. Sayın Çakmakcı 2008-2011 yılları arasında Mobiga Oyun Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış, 2006-2018 yılları arasında Teknoloji Yatırım A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüş olup, bu şirkette halen Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Kendisi 2018 yılından itibaren Bilkent Üniversitesi Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi (UNAM) ve Sabancı Üniversitesi Ulusal Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi (SUNUM) Yönetim Kurulu üyeliklerini de yürütmektedir.

Sabancı Üniversitesinde Aile Şirketleri konusunda çalışmaları ve Master derecesi bulunan Özge Bulut Maraşlı, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur.30 yıla yakın üst düzey yöneticilik,10 yıla yakın Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkanlığı görevleriyle FMCG, Medya ve Holdinglerde tecrübe sahibi olan Özge Bulut Maraşlı’nın uzmanlık alanları arasında finans, kurumiçi girişimcilik, stratejik planlama ve iş geliştirme bulunmaktadır.MAY Yapım Yönetici Ortağı, Fabu Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı, Fark Holding, BluTV ve Slowtürk Radyo Bağımsız Yönetim Kurulu üyesidir. Two Zero Girişim Sermaye Fonu ve Arya Investment Yatırım Komistesi üyesi olarak görev yapmaktadır.2006-2018 yılları arasında Doğan Holding’te üst düzey yöneticilik görevlerini üstlenen Bulut Maraşlı halen Holding Yönetim Kurulu Danışmanlığı görevini sürdürmektedir. Aktif bir Sivil Toplum Kuruluşu destekçisi olan Maraşlı , 1996’dan beri faaliyet gösterdiği tüm alanlarda ve ülkelerde STK Kurucu,Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlıkları yapan Maraşlı halen birçok dernekte üyeliklerini sürdürmektedir.

Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Uzay ve Havacılık Mühendisliği bölümünde tamamlayan Koğacıoğlu, yüksek lisansını Koç Üniversitesi'nde işletme (MBA) alanında yapmıştır. Koğacıoğlu, buradaki eğitimi sırasında Bocconi Üniversitesi’nin öğrenci değişim programına dahil olmuştur.2002-2004 döneminde Koç Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak çalışan Koğacıoğlu, kariyerine 2005'te Oyak Yatırım Hisse Senedi Araştırma Analisti olarak devam etmiştir. Koğacıoğlu, 2006'da 3 Seas Capital Partners Kıdemli Analist, 2007'de TAIB-PDF Kurumsal Finansman'da Uzman olarak görev almıştır. Aynı yıl Ak Yatırım'da kurumsal finansman ekibinde kıdemli uzman olarak görev alan Koğacıoğlu, 2010'da ise kurumun müdür yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Koğacıoğlu, 2012'de Garanti Yatırım'da kurumsal finansman ekibine yönetici olarak geçiş yaparken, 2015'ten Şubat 2019'a kadar da aynı kurumda direktör olarak M&A ve IPO alanında çalışmıştır. Şeker Gayrimenkul'de Şubat 2019'da genel müdür yardımcısı olarak atanan Poyraz Koğacıoğlu, Mayıs 2019’dan itibaren TSKB Yatırım Bankacılığı Yönetici Direktör’ü olarak çalışmaya başlamıştır.

Sayın Volkan Kublay, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü mezunudur. Türkiye İş Bankası A.Ş.’deki kariyerine 2000 yılında Stajyer Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Sayın Kublay, 2008 yılında İştirakler Bölümüne Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. TSKB, Arap Türk Bankası, İş Finansal Kiralama A.Ş. ve İş Faktoring A.Ş.’de Yönetim Kurulu Denetçisi olarak görev yapmış olan Sayın Kublay 2012 yılında İştirakler Bölümünde Birim Müdürlüğüne atanmıştır. Sayın Kublay ayrıca İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş., İş Yatırım Ortaklığı A.Ş., Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş. ve Efes Varlık Yönetim A.Ş. 'de Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Sayın Selim Yazıcı 1992 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İşletme Bölümü’nde Yüksek Lisans (1994) ve Doktora (1999) eğitimini tamamlamıştır. İş hayatına 1992 yılında üretim mühendisi olarak başlamıştır. Yüksek lisans yaptığı dönemde İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İşletme Bölümü’nde akademik kariyerine başlamıştır. 2006 yılında Doçent, 2014 yılında Profesör unvanını almıştır. İşletme, Yönetim, Örgütsel Davranış, Uluslararası İşletmecilik, Proje Yönetimi, Girişimcilik, Dijitalleşme, E-Öğrenme ve İş Sürekliliği Yönetimi konularında lisans ve lisansüstü programlarda dersler vermektedir. Marmara Üniversitesi, Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde misafir öğretim üyesi olarak lisansüstü dersler vermiştir. Özyeğin Üniversitesi’nde Financial Engineering and Risk Management Programında misafir öğretim üyesi olarak lisansüstü ders vermektedir. 2009-2014 yılları arasında Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 2012-2020 yılları arasında İşletme Bölüm Başkan Yardımcısı; 2016-2019 yılları arasında Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmıştır. Finansal Teknolojiler konusunda ülkemizin bölgesel bir merkez (Hub) haline gelmesi ve FinTech girişimlerinin geliştirilmesi amacıyla 2016 yılında kurulan FinTech İstanbul platformunun kurucu ortağıdır. Sayın Selim Yazıcı halen İş Finansal Kiralama A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Aralarında Türkiye’nin ilk fintech fonu olan Finberg ve IFR’in bulunduğu farklı fonların yönetimini üstlenen İhsan Elgin aynı zamanda büyük kurumların girişimcilik dönüşümünü yöneten Core Strateji’nin kurucusudur. İş hayatına 2000 yılında Aygaz’da başlayan İhsan Elgin, yöneticilik görevinin ve Koç Üniversitesi Executive MBA programının ardından 2007 yılında Climateminder şirketinin kurucu ortağı Amerika’da girişimcilik dünyasına giriş yaptı. 2012 yılında exit yaparak tekrar Türkiye’ye dönen Elgin, girişimcilik dünyasında edindiği deneyimleri kurumsal hayatla harmanlayarak Özyeğin Üniversitesi bünyesinde Türkiye’nin ilk teknoloji hızlandırma programı olan Girişim Fabrikası’nı kurdu. Yaklaşık 15 yıldır Türkiye'nin önde gelen şirketlerine ve startup'lara danışmanlık hizmeti veren Elgin, 2018 yılında Fibabanka bünyesinde Finberg'i hayata geçirmiş ve elde edilen yüksek performansın ardından farklı fonların kurulumunu ve yönetimini üstlenmiştir. Toplam değeri 150 milyon dolara ulaşan fon yönetimi yapmaktadır. Steve Blank ve Alex Ostarwalder gibi girişimcilik dünyasının önde isimleriyle birebir çalışan ve onların programlarından mezun olan Elgin, Yalın Yeni Girişim (Lean Startup) kitabının genel yayın yönetmenliğini yapmış, Girişimciliğin Altın Kuralları ve Türk Ceylanları kitaplarına da katkıda bulunmuştur.Halen Özyeğin Üniversitesi’nde Rektör Danışmanı olarak rol alan olan Elgin, düzenli olarak Fast Company Türkiye ve Business Leaders Startup dergilerinde yazmaya da devam etmektedir.