YÖNETİM KURULU

Sayın Riza İhsan Kutlusoy, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Türkiye İş Bankası A.Ş.’deki kariyerine 1988 yılında Stajyer Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Kutlusoy, 1996 yılında Sermaye Piyasaları Bölümü Müdür Yardımcısı, 1998 yılında aynı Bölümde Birim Müdürü, 2002 yılında Sermaye Piyasaları Bölümü Müdürü olarak atanmış, 2006 yılında Galata Şubesi Şube Müdürlüğüne getirilmiştir. 2008 yılında Risk Yönetimi Müdürlüğü Müdürü olarak atanan Sayın Kutlusoy, 2011 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcılığına yükseltilmiştir. Sayın Kutlusoy Mart 2016 tarihinde İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Genel Müdür olarak atanmıştır. Yönetim Kurulu Üyeliği yaptığı şirketler ise şöyledir: 2002-2006 İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (Başkan Vekili), İş Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Başkan) ve İş Portföy Yönetimi A.Ş. (Başkan Vekili), 2004-2007 İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş. (Üye), 2006-2008 Gemport Gemlik Liman Depolama İşletmeleri A.Ş. (Başkan), 2006-2011 Nemtaş Nemrut Liman İşletmeleri A.Ş. (Başkan), 2011-2013 Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (Üye), 2011-2016 Bayek Tedavi Sağlık Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş. (Başkan), 2016- Efes Varlık Yönetimi A.Ş. (Başkan), 2016 Maxis Investments Ltd. (Üye), 2017 Maxis Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş. (Başkan), 2020 SoftTech Ventures Teknoloji A.Ş. (Üye), 2021- İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Başkan). Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Temsilcisi.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik- Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra Syracuse Üniversitesinde yüksek lisans ve doktora yapan Sayın Çakmakcı 2003 yılında Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’nda göreve başlamış ve 2009 yılında Genel Sekreterlik görevine atanmış olup halen bu görevini sürdürmektedir. Sayın Çakmakcı 28.04.2006 tarihinde yönetim kurulu üyeliğine seçilmiş olup halen Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini sürdürmektedir. Sayın Çakmakcı 2008-2011 yılları arasında Mobiga Oyun Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış, 2006-2018 yılları arasında Teknoloji Yatırım A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüş olup, bu şirkette halen Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Kendisi 2018-2022 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi (UNAM) ve Sabancı Üniversitesi Ulusal Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi (SUNUM) Yönetim Kurulu üyeliklerini de yürütmüştür.

Üst düzey yöneticilik, Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkanlığı görevleriyle FMCG, Medya ve Holdinglerde görev yapan Ozge Bulut Maraşlı’nın uzmanlık alanları arasında finans, kurumiçi girişimcilik, M&A, değişim yönetimi, stratejik planlama ve iş geliştirme bulunmaktadır. MAY Yapım Yönetici Ortağı; Fabu Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı, Fark Holding, BluTV, İşGirişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ve Slowtürk Radyo Bağımsız Yönetim Kurulu üyesidir. Two Zero Girişim Sermaye Fonu ve Arya Investment Yatırım Komitesi üyesi olarak görev yapmaktadır. Aktif bir Sivil Toplum Kuruluşu destekçisi olan Özge Bulut Maraşlı, 1996 ‘dan beri faaliyet gösterdiği tüm alanlarda ve ülkelerde STK Kurucu, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlıkları yaptı. Yönetim Kurulunda Kadın Derneği, Yeniden Biz, International Academy of Television Arts & Sciences Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Yatırımcı İlişkileri Derneği Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, American Turkish Society (ATS) üyesi ve MEI Strateji Yöneticileri Kurulu üyesidir. Sabancı Üniversitesinde Aile Şirketleri konusunda çalışmaları ve Master derecesi bulunan Özge Bulut Maraşlı, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur. ICF Coaching Diploması bulunmaktadır.

1972 yılında Ankara’da doğan Özgür Temel, Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Birmingham Business School’da Uluslararası Bankacılık ve Finans alanında yüksek lisansını tamamladı İş hayatına 1994’te Türkiye İş Bankası Beyazıt/İstanbul Şubesi’nde Stajyer Uzman Yardımcısı olarak işe başlayan Temel, 1995’te Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Stajyer Müfettiş Yardımcısı oldu. 2003’te Sermaye Piyasaları Bölümü’nde, 2005’te İzmir Şubesi’nde, 2006’da Ege Kurumsal/İzmir Şubesi’nde Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 2008’de Sermaye Piyasaları Bölümü’nde Birim Müdürü, 2013’te aynı Bölümde Müdür olarak görev yapan Temel, 2016’da Uluslararası Finansal Kuruluşlar Müdürü oldu. Bankada görev aldığı süre içerisinde, İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. de Yönetim Kurulu Üyeliği, İş Yatırım Ortaklığı’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı, Milli Reasürans T.A.Ş.’ de Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve JSC İşBank Rusya’ da Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yapmıştır. Özgür Temel, 26 Ağustos 2021’de İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atanmış olup halen İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., Mikla Yiyecek ve İçecek A.Ş., Toksöz Spor Malzemeleri Ticaret A.Ş, Tatilbudur Seyahat Acenteliği ve Turizm A.Ş. ve Radore Veri Merkezleri Hizmetleri A.Ş. ‘de Yönetim Kurulu Üyeliği; Ortopro Tıbbi Aletler Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Nevotek Bilişim Ses ve İletişim Hizmetleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Sayın Cansel Nuray Aksoy, Lisans ve yüksek lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde yapan Cansel Nuray Aksoy, bankacılık doktorasını İstanbul Ticaret Üniversitesi Finans Enstitüsü’nde tamamlamıştır. 1999 yılında İş Bankası’nda Kurumsal ve Ticari Şubelerde Kambiyo ve Kurumsal Pazarlama departmanlarında başlayan kariyeri, sırasıyla İç Kontrol Bölümü Şube denetimleri, İnsan Kaynakları Bölümü İş Süreçleri ve Analizleri, İşe Alım ve Oryantasyon Eğitim görevleri ile Değişim Yönetimi Başkanlığı’nda HR dönüşüm programlarında aldığı görevlerle devam etmiştir. Halihazırda İş Bankası İştirakler Bölümünde Birim Müdürü olan ve İş Bankası iştiraklerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de sürdüren Aksoy, 2 Eylül 2022’de İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. Sn. Aksoy aynı zamanda Riskin Erken Saptanması Komitesi ve Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesidir.

Sayın İhsan Elgin 2000 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, İktisat Bölümü’nde lisans eğitimini ve 2007 yılında Koç Üniversitesi’nde yönetici MBA programını tamamlamıştır. İhsan Elgin, girişimcilik ekosistemine ilk adımını bir tarım teknolojisi girişimi olan Climateminder’ın kurucu ortağı olarak atmıştır ve ABD’de satışını gerçekleştirmiştir. Daha sonra, büyük kurumların girişimcilik dönüşümünü yöneten Core Strateji’yi kurmuş ve satışını gerçekleştirmiştir. İhsan Elgin, Türkiye’deki ilk girişim hızlandırma programı olan Girişim Fabrikası’nın kurucusudur. İş Girişim Sermayesi ve Fintech alanının lider platformu FinTech İstanbul’un kurucu ortağı olan İhsan Elgin, girişim sermayesi yönetim şirketi olan Finberg’in kurucu yöneticisi ve yönetim kurulu üyesidir. 3 Farklı fon altında yaklaşık 200 milyon dolar hacminde 30’dan fazla yatırımdan sorumludur İhsan Elgin, 11 yıldır mensubu olduğu Özyeğin Üniversitesi’nde Building a Business vermektedir. Aynı zamanda, rektörün girişimcilikten sorumlu danışmanlık görevini yapmaktadır.İhsan Elgin’in Fintech, inovasyon ve girişimler hakkındaki yazıları Fast Company Türkiye ve Harvard Business Review Türkiye’de yayımlanmaktadır.

Sayın Selim Yazıcı 1992 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İşletme Bölümü’nde Yüksek Lisans (1994) ve Doktora (1999) eğitimini tamamlamıştır. İş hayatına 1992 yılında üretim mühendisi olarak başlamıştır. Yüksek lisans yaptığı dönemde İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İşletme Bölümü’nde akademik kariyerine başlamıştır. 2006 yılında Doçent, 2014 yılında Profesör unvanını almıştır. İşletme, Yönetim, Örgütsel Davranış, Uluslararası İşletmecilik, Proje Yönetimi, Girişimcilik, Dijitalleşme, E-Öğrenme ve İş Sürekliliği Yönetimi konularında lisans ve lisansüstü programlarda dersler vermektedir. Marmara Üniversitesi, Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde misafir öğretim üyesi olarak lisansüstü dersler vermiştir. Özyeğin Üniversitesi’nde Financial Engineering and Risk Management Programında misafir öğretim üyesi olarak lisansüstü ders vermektedir. 2009-2014 yılları arasında Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 2012-2020 yılları arasında İşletme Bölüm Başkan Yardımcısı; 2016- 2019 yılları arasında Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmıştır. Finansal Teknolojiler konusunda ülkemizin bölgesel bir merkez (Hub) haline gelmesi ve FinTech girişimlerinin geliştirilmesi amacıyla 2016 yılında kurulan FinTech İstanbul platformunun kurucu ortağıdır. Sayın Selim Yazıcı halen İş Finansal Kiralama A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.