ŞİRKETLERİMİZDEN YORUMLAR

Gürkan Gençler

Beyaz Filo Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür

İş Girişim Sermayesi çok ciddi bir ortaktır, çok ciddi bir kurumsal yapıdır. Bizim için onlarla ortak olmak bir gurur meselesidir. İş Girişim Sermayesi ile şirketin özkaynağının güçlendirilmesi ve kurumsal yapının kurulması yolunda ciddi adımlar attık. İşimizi çok iyi bildiğimizi düşünmemize karşın birçok eksiğimizi İş Girişim Sermayesi ile toparlıyoruz.

Muzaffer Yıldırım

Cinemars Genel Müdürü

Bize müthiş bir mali disiplin getirdiler. Girişim sermayesi en iyi ortaklık. Çünkü amacı şirketi ele geçirmek değil, büyütüp elden çıkarmak.

Coşkun Ural

ITD Yönetim Kurulu Başkanı

İş Girişim Sermayesi ile ortak olduğumuz 2002 yılından bu yana ekonomide yaşanan dalgalanmalara rağmen, bilişim pazarına sunduğumuz çözümlere yenilerini ekledik ve satışlarımızı dört katına çıkardık. İş Girişim Sermayesi’nin bize sunduğu fonun yanı sıra finansal alandaki bilgi birikimi ve deneyiminden de önemli katkılar sağladık.

Orhan Turan

Ode Yönetim Kurulu Başkanı

İş Girişim ODE ile ilk defa inşaat sektörüne yatırım yapıyordu ve şirketin yüzde 17,24’üne 5 milyon dolar ödendi. 2012’de ise hisselerini Turan’a 10,5 milyon dolara geri devrederek yüzde 100 karla işten çıktılar. Bu ortaklığın ODE’ye getirisi paradan fazla oldu. Öncelikle şirketin kurumsallaşmasına büyük katkı yaptı. Bu süreçte şirket cirosunu ikiye katlarken ihracat hacmi yüzde 100 arttı. ODE, Türkiye yalıtım sektörünün yerli sermaye olarak en fazla ciro ve yatırım yapan şirketi oldu. ‘’Beş yılın sonunda çok daha büyük ve etkin bir şirkete sahiptik’’ diyor Turan ve ekliyor: ‘’Bu ortaklıkla sınıf atladık, daha doğrusu bir üst lige çıktık.’’ 

Cem Şengör

Step Halıcılık Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür

İş Girişim Sermayesi yönetimi, misyonunu tam anlamıyla yerine getirerek girişimciliğe gerçek anlamda destek verdi. Ortaklık sürecimiz boyunca girişimci becerilerimize değer veren, motive eden, ilkeli ve çok güvenilir bir ortak oldu. Step için çok önemli bir dönemeçte İş Girişim Sermayesi ile ortaklığımız sayesinde dünyaya açıldık ve bir dünya markası olduk.

Bülent Ünal

Tüyap Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür

İş Girişim Sermayesi’nin verdiği destek ile birlikte İstanbul’dan sonra Anadolu’daki ilk fuar destek merkezimizi Adana’da kurduk. Tüyap, düşündüklerinin hepsini 14 ayda gerçekleştirdi ve herkes bu değerden kendi payını alarak umutlu olarak ayrıldı.