YÖNETİM KURULU BAŞKANI’NIN MESAJI

Yönetim Kurulu Başkanı’nın Mesajı

İş Girişim Sermayesi, İş Bankası Grubu’nun deneyimini, kurumsallık yaklaşımını, etik ilke ve değerlerini yansıtan profesyonel ekibiyle kuruluşundan bu yana sektörünün önde gelen aktörlerinden biridir.

İş Girişim Sermayesi, ortaklık sürecinde yarattığı katma değer ve başarılı çıkışlarla elde ettiği yüksek getirinin yanı sıra, gerçekleştirdiği yatırımlarla ülke ekonomisine değer üretme çabasını her zaman bir adım ileri götürme kararlılığıyla hareket etmektedir. İş Girişim Sermayesi, sektöründe gerçekleştirdiği bir çok “ilk” ile de farklılığını ortaya koymaktadır.

Özel girişim sermayesinin toplam satın almalardaki payının henüz arzu edilen seviyelerde bulunmadığı ülkemizde, güçlü potansiyelin değerlendirilmesi açısından daha gidilecek çok yol olduğu açıktır.

Sermaye piyasalarının derinleşmesi bakımından daha uygun koşulları getireceğine inandığımız önümüzdeki dönemde, İş Girişim Sermayesi, sektöründeki güçlü konumuyla şüphesiz çok daha aktif roller ve görevler üstlenecektir.

Vizyonu ve öngörüsü ile fark yaratan profesyonel ekibimizle daha büyük başarılara koşacağımıza inanıyorum. Bu vesileyle desteklerini esirgemeyen hissedarlarımıza, tüm ekibimize ve bize güvenen iş ortaklarımıza en içten teşekkürlerimi iletiyorum.

Saygılarımla,

Senar Akkuş
Yönetim Kurulu Başkanı