EKİBİMİZ

Uzman Ekip: Doğru Analiz, Değerli Yatırımlar

Girişimci ruhuna uyumlu ve yenilikçi düşünceyi ileri taşıyabilecek yetenekli profesyonellerden oluşan uzman kadromuz ile yatırım fırsatlarını değere dönüştürmek için çalışırız. Şirket kültürümüz, stratejilerimiz ve yatırım alanında uzmanlaşmış çalışanlarımızla girişim sermayesi sektörünün güçlü ekiplerinden birini oluşturduğumuza inanırız.

 • A. Murat Özgen

  Genel Müdür

 • Selami Düz

  Kıdemli Direktör, CFO

 • Metin Yılmaz

  Kıdemli Direktör

 • S. Burak Bayhan

  Kıdemli Direktör

 • Burçe Kabatepe

  Direktör

 • Koray Doğançay

  Direktör

 • Burcu Perişanoğlu

  Kıdemli Yönetici

 • Berk Tanyeli

  Yönetici

 • Uğur Özker

  Yönetici

 • Erkan Yağcıoğlu

  Yönetici

 • Cengiz Yönezer

  Yönetici

 • Çağla Şekeroğlu

  Uzman

 • Diğdem Erdoğan

  Analist

A. Murat Özgen

Genel Müdür

İş Girişim Sermayesi'ne Şubat 2002’de katıldı, 2006 yılında Genel Müdür oldu. İş Girişim Sermayesi’nin tüm yatırım süreçlerinin içerisinde yer alan A. Murat Özgen, Yatırım Komitesi Üyesi’dir. İş Girişim Sermayesi’nden önce Koçbank’da proje ve yatırım finansmanı, Commerzbank New York’da risk ve portföy yönetimi ve Facility Group Inc. Atlanta’da finans ve muhasebe alanında görev yaptı. İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan A. Murat Özgen’in Atlanta’da bulunan Mercer Üniversitesi’nden MBA derecesi bulunuyor.

Selami Düz

Kıdemli Direktör, CFO

İş Girişim Sermayesi’ne Mart 2014’de katıldı. CFO olarak görevine devam eden Selami Düz aynı zamanda şirketin Yatırımcı İlişkileri Yöneticisi, Kurumsal Yönetim Komitesi üyesi ve İş Girişim Sermayesi’nin mevcut yatırımları arasında bulunan Ortopro ’da yönetim kurulu üyesidir. Daha önce Türkiye İş Bankası’nın Almanya’daki bankası İşbank AG’de değişik pozisyonlarda görev yaptı. Avrupa’da 5 ülkede faaliyet gösteren İşbank AG’deki görevinin son 6 yılında bankanın üst yönetiminde İcra Kurulu Üyesi olarak görev alan Selami Düz, kariyerine Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu’nda başladı. Selami Düz, İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur.

Metin Yılmaz

Kıdemli Direktör

İş Girişim Sermayesi'ne Aralık 2015’te katılan Metin Yılmaz Kıdemli Direktör olarak görev yapmaktadır. Kariyerine Türkiye İş Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda başlayan Metin Yılmaz, T. İş Bankası bünyesinde Sermaye Piyasaları ve İştirakler Bölümü ile İş Yatırım Menkul Değerler’de yönetici olarak görev yaptı. 1999-2015 döneminde İştirakler Bölümünde, özellikle telekomünikasyon, lojistik, yazılım geliştirme ve finansal hizmetler sektörlerinde faaliyet gösteren Grup Şirketlerine ilişkin olarak, ilgili şirketlerde yönetim kurulu üyeliğinin yanı sıra, yeni şirket kuruluşları, özelleştirmeler, birleşme ve devralmalar ile ortaklık pay devirlerine ilişkin projelerde görev almıştır. 2010 yılında Kadir Has Üniversitesi’nde Finans ve Bankacılık doktorasını, 1994 yılında University of Newcastle upon Tyne İngiltere’de Uluslararası Finans yüksek lisansını tamamlayan M. Yılmaz Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur.

S. Burak Bayhan

Kıdemli Direktör

İş Girişim Sermayesi’ne Aralık 2008’de katıldı. Halen İş Girişim Sermayesi’nin mevcut yatırımları arasında bulunan Toksöz Spor ve Tatil Budur’un yatırım ekibinde Kıdemli Direktör olarak görev yapıyor. İş Girişim Sermayesi tarafından çıkışı gerçekleştirilen Aras Kargo, Havaş, Probil ve Türkmed yatırımlarında görev yaptı. İş Girişim Sermayesi’nden önce Tesco Türkiye’de strateji ve inorganik büyüme projelerinde görev alan S. Burak Bayhan kariyerine Arthur Andersen Türkiye’de kurumsal finansman bölümünde başladı. S. Burak Bayhan İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü mezunudur. University of California, Berkeley’den kurumsal finansman üzerine profesyonel diploma sahibidir.

Burçe Kabatepe

Direktör

İş Girişim Sermayesi’ne Haziran 2008’de katıldı. Halen İş Girişim Sermayesi’nin mevcut yatırımları arasında bulunan Ortopro ve Radore yatırım ekiplerinde Direktör olarak görev yapıyor. İş Girişim Sermayesi tarafından çıkışı gerçekleştirilen Frik İlaç, ODE ve Türkmed yatırımlarında görev yaptı. İş Girişim Sermayesi’nden önce Merkat A.Ş.’de Avrupa Komisyonu ve Dünya Bankası tarafından fonlanan projeleri yöneten Burçe Kabatepe kariyerine Telcordia Technologies (A.B.D.) bünyesinde telekomünikasyon alanında başladı. Burçe Kabatepe New York Üniversitesi - Stern MBA ve Virginia Üniversitesi Sistem Mühendisliği Bölümü mezunudur.

Koray Doğançay

Direktör

İş Girişim Sermayesi’ne Ekim 2010’de katıldı. Halen İş Girişim Sermayesi’nin mevcut yatırımları arasında bulunan Toksöz Spor ve Tatil Budur’un yatırımında Direktör olarak görev yapıyor. İş Girişim Sermayesi tarafından çıkışı gerçekleştirilen Aras Kargo yatırımında görev yaptı. Daha önce Unicredit CA-IB AG yatırım bankacılığı bölümünde birleşme-satın alma ve halka arz projelerinde çalışmış olan Koray Doğançay kariyerine Ernst&Young Türkiye’de kurumsal finansman bölümünde başladı. Koç Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans programını onur derecesi ile tamamlayan Koray Doğançay Sabancı Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunudur.

Burcu Perişanoğlu

Kıdemli Yönetici

İş Girişim Sermayesi’ne Nisan 2002’de katıldı. İş Girişim Sermayesi’nin Mali ve İdari İşler Bölümü’nde Kıdemli Yönetici olarak görev yapan Burcu Perişanoğlu aynı zamada şirketin Portföy Yöneticisi ve Yatırımcı İlişkileri görevlisidir. İş Girişim Sermayesi’ne katılmadan önce Egebank A.Ş. Hazine Operasyonları bölümünde çalıştı. Burcu Perişanoğlu İstanbul Üniversitesi Maliye Bölümü mezunudur.

Berk Tanyeli

Yönetici

İş Girişim Sermayesi’ne Nisan 2013’te katıldı. Halen İş Girişim Sermayesi’nin mevcut yatırımları arasında bulunan Radore ve Nevotek’in yatırım ekibinde Yönetici olarak görev yapıyor. İş Girişim Sermayesi tarafından çıkışı gerçekleştirilen Turkmed yatırımında görev yaptı. Kariyerine Honeywell Türkiye’de proje yönetimi alanında başlayan Berk Tanyeli, İş Girişim Sermayesi’nden önce Rhea Girişim Sermayesi ve 3 Seas Capital Partners’ta girişim sermayesi ve yatırım bankacılığı alanlarında görev yaptı. Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu olan Berk Tanyeli’nin Barcelona’da bulunan EADA Business School’dan MBA derecesi bulunuyor.

Uğur Özker

Yönetici

İş Girişim Sermayesi'ne Ağustos 2011'de katıldı. Halen İş Girişim Sermayesi’nin mevcut yatırımları arasında bulunan Ortopro ve Toksöz Spor şirketlerinin yatırım ekibinde Yönetici olarak görev yapıyor. Kariyerine finans sektöründe başlayan Uğur Özker daha önce Finans Yatırım’da Hisse Senedi Araştırma Bölümü’nde görev aldı. Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu olan Uğur Özker’in ayrıca Koç Üniversitesi’nden Finans Yüksek Lisans derecesi bulunmaktadır.

Erkan Yağcıoğlu

Yönetici

İş Girişim Sermayesi’ne Eylül 2015’de katıldı. Halen İş Girişim Sermayesi’nin mevcut yatırımları arasında bulunan Toksöz Spor şirketinin yatırım ekibinde Yönetici olarak görev yapıyor. Kariyerine yatırım bankacılığı alanında başlayan Erkan Yağcıoğlu, İş Girişim Sermayesi’ne katılmadan önce EFG İstanbul kurumsal finansman bölümünde birleşme ve satın almalar ile özelleştirme projelerine danışmanlık verdi. Erkan Yağcıoğlu, Koç Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur.

Cengiz Yönezer

Yönetici

İş Girişim Sermayesi’ne Ocak 2015’de katıldı. Halen İş Girişim Sermayesi’nin mevcut yatırımları arasında bulunan İYİ Grubu ve Tatil Budur’un yatırım ekibinde Yönetici olarak görev yapıyor. İş Girişim Sermayesi’nden önce 3 Seas Capital Partners M&A danışmanlık şirketinde şirket alım ve satım projelerinde görev alan Cengiz Yönezer, kariyerine HSBC Bankası’nda kurumsal ve ticari krediler alanında başladı. Cengiz Yönezer Koç Üniversitesi Matematik Bölümü mezunudur. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden yüksek lisans diploması sahibidir.

Çağla Şekeroğlu

Uzman

İş Girişim Sermayesi’ne Şubat 2013’te katıldı. İş Girişim Sermayesi’nin Mali ve İdari İşler Bölümünde Uzman olarak görev yapıyor. Beykent Üniversitesi İşletme Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlayan Çağla Şekeroğlu Uludağ Üniversitesi Maliye Bölümü mezunudur.

Diğdem Erdoğan

Analist

İş Girişim Sermayesi’ne Mart 2016’da katılan Diğdem Erdoğan Mali ve İdari İşler Bölümünde Analist olarak görev yapıyor. Diğdem Erdoğan Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunudur.