EKİBİMİZ

Uzman Ekip: Doğru Analiz, Değerli Yatırımlar

Girişimci ruhuna uyumlu ve yenilikçi düşünceyi ileri taşıyabilecek yetenekli profesyonellerden oluşan uzman kadromuz ile yatırım fırsatlarını değere dönüştürmek için çalışırız. Şirket kültürümüz, stratejilerimiz ve yatırım alanında uzmanlaşmış çalışanlarımızla girişim sermayesi sektörünün güçlü ekiplerinden birini oluşturduğumuza inanırız.

 • A. Murat Özgen

  Genel Müdür

 • Burçe Kabatepe

  Kıdemli Direktör

 • Koray Doğançay

  Kıdemli Direktör

 • Burcu Perişanoğlu

  Direktör

 • Berk Tanyeli

  Direktör

 • Onur Öğücü

  Yönetici

 • Diğdem Erdoğan

  Uzman

 • Nevzat Bıyıklı

  Analist

A. Murat Özgen

Genel Müdür

İş Girişim Sermayesi'ne Şubat 2002’de katıldı, 2006 yılında Genel Müdür oldu. İş Girişim Sermayesi’nin tüm yatırım süreçlerinin içerisinde yer alan A. Murat Özgen, Yatırım Komitesi Üyesi’dir. İş Girişim Sermayesi’nden önce Koçbank’da proje ve yatırım finansmanı, Commerzbank New York’da risk ve portföy yönetimi ve Facility Group Inc. Atlanta’da finans ve muhasebe alanında görev yaptı. İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan A. Murat Özgen’in Atlanta’da bulunan Mercer Üniversitesi’nden MBA derecesi bulunuyor.

Burçe Kabatepe

Kıdemli Direktör

İş Girişim Sermayesi’ne Haziran 2008’de katıldı. Halen İş Girişim Sermayesi’nin mevcut yatırımları arasında bulunan Ortopro ve Radore yatırım ekiplerinde Kıdemli Direktör olarak görev yapıyor. İş Girişim Sermayesi tarafından çıkışı gerçekleştirilen Frik İlaç, ODE ve Türkmed yatırımlarında görev yaptı. İş Girişim Sermayesi’nden önce Merkat A.Ş.’de Avrupa Komisyonu ve Dünya Bankası tarafından fonlanan projeleri yöneten Burçe Kabatepe kariyerine Telcordia Technologies (A.B.D.) bünyesinde telekomünikasyon alanında başladı. Burçe Kabatepe New York Üniversitesi - Stern MBA ve Virginia Üniversitesi Sistem Mühendisliği Bölümü mezunudur.

Koray Doğançay

Kıdemli Direktör

İş Girişim Sermayesi’ne Ekim 2010’de katıldı. Halen İş Girişim Sermayesi’nin mevcut yatırımları arasında bulunan Toksöz Spor ve Tatil Budur’un yatırımında Kıdemli Direktör olarak görev yapıyor. İş Girişim Sermayesi tarafından çıkışı gerçekleştirilen Aras Kargo yatırımında görev yaptı. Daha önce Unicredit CA-IB AG yatırım bankacılığı bölümünde birleşme-satın alma ve halka arz projelerinde çalışmış olan Koray Doğançay kariyerine Ernst&Young Türkiye’de kurumsal finansman bölümünde başladı. Koç Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans programını onur derecesi ile tamamlayan Koray Doğançay Sabancı Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunudur.

Burcu Perişanoğlu

Direktör

İş Girişim Sermayesi’ne Nisan 2002’de katıldı. İş Girişim Sermayesi’nin Mali ve İdari İşler Bölümü’nde Direktör olarak görev yapan Burcu Perişanoğlu aynı zamada şirketin Portföy Yöneticisi ve Yatırımcı İlişkileri görevlisidir. İş Girişim Sermayesi’ne katılmadan önce Egebank A.Ş. Hazine Operasyonları bölümünde çalıştı. Burcu Perişanoğlu İstanbul Üniversitesi Maliye Bölümü mezunudur.

Berk Tanyeli

Direktör

İş Girişim Sermayesi’ne Nisan 2013’te katıldı. Aralık 2017 – Ocak 2020 arasında Maxis Girişim Sermayesi’nde görev aldı. Halen İş Girişim Sermayesi’nin mevcut yatırımları arasında bulunan Radore ve Nevotek’in yatırım ekibinde Direktör olarak görev yapıyor. İş Girişim Sermayesi tarafından çıkışı gerçekleştirilen Turkmed yatırımında görev yaptı. Kariyerine Honeywell Türkiye’de proje yönetimi alanında başlayan Berk Tanyeli, İş Girişim Sermayesi’nden önce Rhea Girişim Sermayesi ve 3 Seas Capital Partners’ta girişim sermayesi ve yatırım bankacılığı alanlarında görev yaptı. Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu olan Berk Tanyeli’nin Barcelona’da bulunan EADA Business School’dan MBA derecesi bulunuyor.

Onur Öğücü

Yönetici

İş Girişim Sermayesi’ne Mart 2020’de katıldı. Halen İş Girişim Sermayesi’nin mevcut yatırımları arasında bulunan Toksöz Spor ve Ortopro’nun yatırım ekiplerinde Yönetici olarak görev yapıyor. İş Girişim Sermayesi’nden önce Lila Kağıt’ta iş geliştirme ve TSKB’de yatırım bankacılığı alanlarında çalıştı. Boston Üniversitesi Üretim Mühendisliği bölümü mezunu olan Onur Öğücü’nün Hong Kong Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi ve Finans yüksek lisans dereceleri bulunuyor.

Diğdem Erdoğan

Uzman

İş Girişim Sermayesi’ne Mart 2016’da katılan Diğdem Erdoğan Mali ve İdari İşler Bölümünde Uzman olarak görev yapıyor. Diğdem Erdoğan Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunudur.

Nevzat Bıyıklı

Analist

İş Girişim Sermayesi’ne Ocak 2020’de katıldı. Hâlen İş Girişim Sermayesi’nin mevcut yatırımları arasında bulunan TatilBudur, Nevotek ve Mikla’nın yatırım ekiplerinde Analist olarak görev yapmaktadır. Öncesinde Dünya Bankası’nda danışman olarak ve CapitalBridge Partners ve Rothschild & Co’da yatırım bankacısı olarak görev almış, ve lisans eğitimi sırasında kendi işini kurmuş ve satmıştır. 2018’den beri TEGV’de gönüllü öğretmenlik yapmaktadır. Edinburgh Üniversitesi’nden Finansal Yönetim yüksek lisans (MSc) ve Sabancı Üniversitesi’nden Ekonomi lisans (BA) derecelerine sahiptir.